آشنایی با حسگری فشرده
دوشنبه 23 تیر 1393 ساعت 10:37 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست رسول نیک بخت | ( نظرات )

حسگری  فشرده در سال 2006 به عنوان یک تکنیک جدید پردازش سیگنال معرفی شد. این تکنیک به ما این امکان را می دهد تا با استفاده خاصیت  تنک بودن به صورت موثر سیگنال را به دست آورده و از روی نمونه های فشرده آن را بازسازی کنیم.

از این جهت این زمینه توجه زیادی را به خود جلب کرد و امروزه  مبانی ریاضی این نظریه به خوبی درک شده است. به موازات پیشرفت در مفاهیم ریاضی ، قابلیت های کاربردی حسگری فشرده توسط گروه های مهندسی بین المللی آشکار شده است.  از لحاظ ریاضی نیز مزایای این نظریه در بسیاری از زمینه ها ،نظیر  تئوری مخابرات، دانش تصویر، اپتیک، تکنولوژی رادار ، شبکه های حسگری و تصویر برداری پزشکی مشخص شده است.
[1] Ultra wide band

حسگری فشرده می تواند در تمامی لایه های شبکه های مخابراتی مورد استفاده  قرار گیرد. در لایه فیزیکی حسگری فشرده می تواند در شنایسایی و تخمین سیگنال های فیزیکی نظیر سیگنال های  UWB [1] ،شبکه های پهن باند رادیو شناختی و سیگنال های MIMO مورد استفاده قرار گیرد . در لایه MAC حسگری فشرده می تواند به عنوان یک روش دسترسی چند گانه مورد استفاده  قرار گیرد.در لایه شبکه و انتقال حسگری فشرده می تواند برای جمع آوری داده در شبکه های حسگری بی سیم مورد استفاده قرار گیرد جایی که اکثر سیگنال در یک پایه خاص تنک می باشند. در لایه application  نیز می توان از حسگری فشرده برای مانیتورینگ خود شبکه استفاده کرد..[17]

ارتباط با نویسنده :

  رسول نیکبخت : 09147790726
  
   Email:ord2us@gmail.com 

مرتبط با: مخابرات , Compressed sesing ,


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 23 تیر 1393 10:47 ب.ظ
نگران◄
 
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic